Comfort koeling | EC tower


Effectieve klimaatregeling met de EC-Tower.

De hoge warmtelast in technische ruimtes vraagt om de toepassing van een airconditioningsysteem. Vaak worden standaard splitsystemen, uit de zogenaamde comfort-airconditioning gebruikt. Deze herkent u van hotels, openbare gebouwen en winkels. In tegenstelling tot de EC-Tower van STULZ  en Mitsubishi Heavy Industries, zijn comfort-airconditioningsystemen van nature niet ontworpen voor continu gebruik in technische ruimte. In technische ruimtes waar continue warmte moet worden afgevoerd, leidt uitval van het koelsysteem tot crisissituaties. Kies voor de juiste oplossing met de EC-Tower.

 

Overzichtspagina comfort koeling

EC Tower in een oogopslag

  • Geoptimaliseerd voor technische ruimten; voor koelen, bevochtigen en ontvochtigen.

  • Koelcapaciteiten van 5 tot 52 kW

  • Beschikbaar in twee verschillende afmetingen

  • Beschikbaar in een Downflow en upflow versie

 

 

De serie

Voordelen

  • Op kort termijn beschikbaar en snelle levering

  • Eenvoudig te installeren

  • Maximale koelcapaciteit met een minimale voetafdruk

  • Hoge betrouwbaarheid 24/7, 365 dagen per jaar

  • Energiebesparende en zeer nauwkeurig regelbare EC-ventilator

 

Comfort airconditioning is zo ontworpen dat ook rekening wordt gehouden met interne bevochtiging. Om een ​​aangenaam klimaat voor mensen te creëren, gebruikt een kamerairconditioner daarom tot 40% van zijn koelcapaciteit voor ontvochtiging. In een technische ruimte is deze continue ontvochtiging contraproductief.De EC-Tower is speciaal ontworpen voor ruimtes met relatief hoge thermische belastingen zoals apparatuur en serverruimtes. Bovendien ontvochtigt de EC-Tower niet continu, maar heeft een gevoelig koelvermogen van meer dan 90%. U profiteert van een grotere efficiëntie en hogere koelprestaties, lagere bedrijfskosten en niet in de laatste plaats een grotere betrouwbaarheid.De EC-Tower heeft een kritisch voordeel ten opzichte van andere oplossingen voor dit type gebruik: de drie afmetingen zijn elk standaard verkrijgbaar met een optionele accessoire, zoals een verhoogde vloerstandaard of kanaalaansluitadapter, die bij elke plank direct kan worden besteld tijd op korte termijn. Lange levertijden behoren daarmee tot het verleden.

The blurb
Kenmerken

Meer voelbare koelcapaciteit: Het latente gedeelte van de koelcapaciteit is het ontvochtigingsgedeelte van de koelcapaciteit. Bij comfort installaties is dit ca. 40% van de totale capaciteit. Bij de EC-Tower ligt dit tussen de 0% en 10%.

1Latente koelvermogen = koelvermogen om te ontvochtigen
2Voelbare koelvermogen = koelvermogen om de voelbare warmtebelasting te compenseren

Optimale luchtverdeling: Daar waar traditionele comfort-airconditioningsystemen ”slechts” kunnen ventileren, koelen en ongecontroleerd ontvochtigen, is in de EC-Tower standaard een luchtbevochtiger geïnstalleerd. Een naar behoefte geregelde, gecontroleerde en nauwkeurige bevochtiging en ontvochtiging (tolerantie +/- 5% RV) dragen bij aan een optimaal klimaat in de technische ruimte. Hiermee wordt statische oplading in de ruimte voorkomen en blijft de efficiëntie van het koelproces van de EC-Tower stabiel op een hoog niveau.

Luchtvochtigheid in de gecontroleerde ruimte: Comfort-airconditioningunits kunnen "alleen" koelen, verwarmen en zorgen voor niet-gereguleerde ontvochtiging, de EC-Tower bevat standaard een luchtbevochtiger. De resulterende vraaggestuurde, controle en precieze bevochtiging en ontvochtiging (tolerantie +/- 5% RV) houdt apparatuur en serverruimtes in een optimaal klimaat. Voorkomen van de opbouw van statische elektriciteit en zorgen voor het constante hoge rendement van het koelproces.

Vergelijken

 

 

Lage bedrijfskosten

Vergelijking van bedrijfskosten tussen EC Tower en comfort airconditioning

Voorbeeld: benodigde voelbare koelcapaciteit 6.0 kW

 

EC TowerComfortComfort

Type

ECD 91/
FDC 71 VNX
FDE VG/
FDC 71 VNX
2x FDE 50 VG/
FDC 100 VS
Nominale koelcapaciteit bij at 24 °C/50 % indoor
7.7 kW

6.8 kW9.5 kW
Totale nominale koelcapaciteit, beschikbaar
7.2 kW

6.7 kW9.4 kW
waarvan voelbare koelcapaciteit
6.8 kW

5.3 kW7.1 kW
waarvan latente koelcapaciteit
0.4 kW

1.4 kW2.3 kW
met een nominale luchtopbrengst
2,500 m³/h

960 m³/h1,200 m³/h
Toevoerluchttemperatuur
20.0 °C

15.9 °C15.3 °C
Bevochtigingscapaciteit vereist door koelproces
0.59 kg/h

2.05 kg/h3.31 kg/h
Elektriciteitsverbruik van bevochtiging per jaar
(6.362 equivalente vollasturen)

2,807 kWh/jaar

9,781 kWh/jaar15,788 kWh/jaar
Gemiddeld elektriciteitsverbruik (buitenunit / binnenunit / totaal)
2.26/0.45/2.71 kW

2.03/0.08/2.11 kW3.0/0.12/3.12 kW
Elektriciteitsverbruik voor koeling per jaar zonder
bevochtiging (6.362 equivalente vollasturen)

17,231 kWh/jaar

13,424 kWh/jaar19,849 kWh/jaar
Totaal elektriciteitsverbruik / jaar
20,037 kWh/jaar

23,205 kWh/jaar35,637 kWh/jaar
Bedrijfskosten / jaar (koeling en bevochtiging)
tegen een elektriciteitsprijs van €0,17/ kWh
€3406,29/jaar€3944,85/jaar€6058,29/jaar


De bedrijfskosten zijn gebaseerd op 24 uur per dag volledige belasting 365 dagen van het jaar. Gedeeltelijke laadmodus wordt gelijkgesteld aan 6.362 volledige laaduren. De werkelijke bedrijfskosten kunnen aanzienlijk verschillen, afhankelijk van de vereiste capaciteit. Voor de berekening van het elektriciteitsverbruik per jaar moet een gemiddeld stroomverbruik worden gebruikt. Dit verschilt van het nominale stroomverbruik doordat het rekening houdt met het buitentemperatuurprofiel gedurende het jaar, zoals bij het berekenen van een jaarlijkse energiesnelheid.



Functies

Maximale betrouwbaarheid

Met een ruimteklimaat dat het hele jaar door stabiel is (temperatuur en vochtigheid), heeft uw technische apparatuur altijd precies het juiste klimaat en wordt het risico op storingen tot een minimum beperkt. Want de faalkans is al 30% hoger bij temperaturen van 27 ° C en hoger. Dit stijgt tot wel 50% bij 35 ° C.

Betere energie-efficiëntie dankzij EC-technologie

  • Hoog motorrendement tot 92%, wat een duidelijke besparing in bedrijfskosten oplevert
  • Stille werking, lange levensduur, onderhoudsvrij
  • Aanpassing aan de gegeven omstandigheden met uiterste precisie

 

 

 

 

 

Kenmerken

  • Split-systeem voor het afvoeren van hoge warmtelast

  • Geoptimaliseerd voor technische ruimtes: één systeem voor koeling, bevochtiging en ontvochtiging

  • Dynamische uitgangsaanpassing met invertergestuurde buitenunits van Mitsubishi Heavy Industries

  • De buitenunit en de binnenunit kunnen maximaal 100 m uit elkaar liggen (afhankelijk van het type)

  • De buitenunit en de binnenunit kunnen een hoogteverschil tot 30 m hebben (afhankelijk van het type)

  • Geïntegreerd controlesysteem

  • Cascading en sequencing standaard mogelijk

  • Standaard energiebesparende, uiterst nauwkeurige EC-ventilator

  • Standaardeenheid bevat talloze accessoires, b.v. schakelkastaansluiting, status- en foutmeldingen, brandcontact bij noodgevallen, elektrische verwarming, stoombevochtiger, reparatieschakelaar en G4-luchtfilter

  • Snelle levertijden, eenvoudige en flexibele installatie, direct klaar voor gebruik

  • Uitgebreide reeks beschikbare opties

Technische gegevens

Technische gegevens

EC Tower

Binnenunit model (ECD/ECU)*91

181

251

Buitenunit modelSRC 50 ZJXFDC 71 VNXFDC 140 VSFDC 140 VSXFDC 200 VSFDC 250 VS
Min. koelcapaciteit kW2.32.85.05.07.010.0
Nominale koelcapaciteit kW5.17.711.113.121.124.5
Totale nominale koelcapaciteit kW4.77.29.811.819.523.1
Voelbare nominale koelcapaciteit kW4.56.89.310.817.621.4
Voelbare warmteverhouding0.960.940.950.920.90.93
Nominale luchtstroom m³/h2,0002,5006,0006,0007,0007,500
Bevochtiging output kg/h335558

 * ECD/Downflow: Luchtuitlaat naar beneden gericht. ECU/Upflow: Luchtuitlaat naar boven gericht.

 

 

MiniSpace EC

MiniSpace EC

Met de MiniSpace EC-serie biedt STULZ speciale opties en op maat gemaakte airconditioningoplossingen, zodat de wensen van de klant op een optimale manier in de praktijk kunnen worden gebracht.

Lees meer

Downloads

Downloads

To top